البته از یک خبرنگاری که از دنیای کوهنوردی فقط آمار جان باختگان را می بیند چه انتظاری می توان داشت که از رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی چنین سوال غیر حرفه ای را می پرسد ؟

 

اگر یه سری به آمار ۷۹۰ نفری که خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان لرستان معتقد است و جمعیت هلال احمر یا سازمان امداد و نجات ، آن را بیان کرده است بزنیم درخواهیم یافت ، هر فردی که در خودروی خود یا در روستاهای کوهستانی جان خود را از دست داده است نیز جزو آمار رسمی جمعیت هلال احمر محسوب می شود ؟

 

 

حال یک سوال بسیار مهم از همه شما همنوردان و علاقه مندان به کوه و طبیعت حتی یکایک شما ملت ایران ؛ آیا هر فردی که در حاشیه دریای خزر و خلیج همیشه فارس جان خود را از دست می دهد ، ما می بایست آن را جزو آمار فدراسیون شنا محسوب کنیم ؟؟؟

 

به قولی آیا هر شناگری که در دریا شنا می کند و جان خود را از دست می دهد شناگر محسوب می شود ؟ و باید فدراسیون شنا را زیر سوال برد ؟

یا آیا هر فردی که در حوزه کوهستان ، جاده های کوهستانی یا روستاهای کوهستانی جان خود را از دست می دهد کوهنورد است و باید جزو آمار فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی حساب کرد و این فدراسیون برتر را زیر سوال برد ؟

 

در این چند روز اخیر متاسفانه به شدت از فضای مجازی و درگوشی برخی از همنوردان به گوش می رسد که گویا رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در فایل تصویری که از سوی صدا و سیمای مرکز استان لرستان و فایل صوتی که از سوی پایگاه خبری رادیو کوهنورد در پنجم اسفندماه ۱۳۹۶ منتشر شده است گفته است : هر فردی که در کوهستان جان خود را از دست می دهد همانند اسطوره کوهنوردی ایران مرحوم اوراز و سایر قهرمانان و جانباختگان کوهستان ، کوهنورد نیستند

 

پایگاه خبری رادیو کوهنورد بدون هیچ دخل و تصرفی باری دیگر فایل صوتی مصاحبه خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان لرستان و همچنین خبرنگار پایگاه خبری رادیو کوهنورد با رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی را منتشر می کند تا در این خصوص بیشتر از پیش شفاف سازی نماید تا باشد بدانیم قبل از تحقیق و بررسی پیش داوری و قضاوت نکنیم

 

در پایان باید همه ما همنوردان و حتی اهالی رسانه به یاد داشته باشیم حدود ، اختیارات ، اهداف و فعالیتها و حوزه استحفاظی فدراسیون ها و ارگانها به خصوص فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی چیست ؟ صد در صد با کمی تحقیق و بررسی به راحتی به این سوال جواب خواهیم داد

 

امیرحسین رحیمی

سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد

 

سوال خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان لرستان

از رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

 

 

کد خبر : ۹۵۱۰۳۵۰۳

 

اصل فایل مصاحبه رادیویی با رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنورد و صعودهای ورزشی