سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی استان را از اولویت‌ها و در گروی حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بیان کرد.

البرز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رادیو کوهنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز؛ یحیی دارایی در حاشیه بازدید از چند پروژه گردشگری استان گفت: حمایت از سرمایه گذاران، رفع مشکلات، تسهیل در صدور مجوز و امور اداری و همچنین ایجاد مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه های گردشگری و صنایع‌دستی را یکی از اولویت‌های این استان مطرح کرد.

یحیی دارایی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: در بازدید از سه پروژه بزرگ، هتل پنج ستاره ، مرکز تفریحی و همچنین سفره‌خانه سنتی که همگی جزو طرح‌های مهم استان هستند بیش از ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

دارایی اصلی‌ترین برنامه‌های خود را در بازدید از تمام پروژه‌های گردشگری استان البرز اینگونه بیان کرد و گفت: به زودی با همکاری معاون سرمایه‌گذاری وزارتخانه، نشستی خواهم داشت و مشکلات را در سطح استان و ملی با وی بررسی و مرتفع خواهم کرد.

وی با اشاره به وجود ۱۷ منطقه سرمایه‌گذاری نمونه در استان، اظهار کرد: ۷ منطقه نمونه در استان البرز، دارای سرمایه گذار بخش خصوصی است که تاکید بر حمایت و فراهم کردن تسهیلات برای مناطق فعال هستم و مجوز مناطق غیر فعال گردشگری نیز پس از تصویب شورای سرمایه‌گذاری باطل خواهد شد؛ زیرا نگاه ویژه در راستای فعال کردن پروژه‌ها و رفع مشکلات و موانع پروژه‌های فعال است.

 

ارسال خبر: همنورد شیما عبدالله خانی کارشناس روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز