image_pdfimage_print

مشهد مقدس ؛ به گزارش خبرنگار اعزامی رادیو کوهنورد در چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه تیم رادیو کوهنورد در حاشیه این مراسم به رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی دیدار کردند.

این دیدار که به همت مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز در سفر اعضای این خانه به مشهد مقدس رخ داد ؛ احمد زحمت کش رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه گفت : این استان ۲۸ هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان را در خود جای داده است که از این تعداد ۲۶ هیئت فعال هستند و فاصله زمانی آنها با استان در حدود ۶ ساعت نیز می باشد که با این وجود این فاصله زمانی تاثیری در تلاش و کوشش روسای هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستانهای استان خراسان رضوی تا کنون نداشته است و نخواهد داشت.

آیا بودجه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی معادل با فعالیت ۲۸ هیئت شهرستان این استان است ؟

وی در ادامه این دیدار دوستانه با بیان این مطلب که این استان قهرمانان زیادی را به جوامع بین المللی اعزام کرده است افزود : متاسفانه این استان همانند سایر استانهای ایران از کمبود بودجه و بی مهری مسئولین نسبت به این ورزش با اخلاق رنج می برد و بودجه های فرهنگی ورزشی استان صرف سایر هیئت های ورزشی می شود.

در صورتی که این ورزش با اخلاق که به نظر شخص بنده بی حاشیه ترین ورزش می باشد باید مورد حمایت مسئولین کشور به ویژه مسئولین استان خراسان رضوی قرار گیرد.

احمد زحمت کش با اشاره به عدم وجود سالن سنگ نوردی در استان یادآور شد : قهرمانان و مدال آوران و همچنین علاقه مندان ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی که رشته های مدال آوری همچون سنگ نوردی ، یخ نوردی ، دوی کوهستان ( اسکای رانینگ ) و سایر رشته های مرتبط با این ورزش با اخلاق را در دل خود جای داده است از یک سالن اختصاصی سنگ نوردی و یخ نوردی در استان خراسان رضوی رنج می برد و ما به خلف وعده های اکثر مسئولین سابق و جدید استان عادت کرده ایم.

وی در ادامه گفت : برخی از مسئولین امر هیچ شناختی به ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی و رشته های مرتبط با آن را ندارند و متاسفانه برای این ورزش با اخلاق نیز گاها تصمیماتی می گیرند که در نوع خود بی نظیر است و در حوادثی همچون حادثه اشترانکوه فقط نقاط منفی این ورزش را می بینند البته همین نقاط منفی که از جانب آنها تلقی می شود حوادث طبیعی کوهستان است و ما هم به نوبه خود وظیفه داریم طبق توصیه رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران در امر آموزش ، آموزش و آموزش با همکاری سایر ارگانها بیشتر برای عموم فعالیت داشته باشیم.

مسئولین استان خراسان رضوی تاکنون چه قدر از بودجه فرهنگی ورزشی استان را  به ورزش با اخلاق کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی اختصاص داده اند ؟

در این دیدار امیرحسین رحیمی سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه گفت : آموزش عمومی کوهپیمایی از مهمترین وظایف این رسانه و روسای هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستانها و استانها است.

همچنین استانداران ، مدیران کل ورزش و جوانان استانها و شوراهای اسلامی شهر و روستا می بایست طبق قانون صریح کشورمان و بودجه ورزشی کشور این ورزش با اخلاق را از هر نظر مورد حمایت خود قرار دهند و به ترویج قهرمان پروری در این ورزش با اخلاق کمک کنند.

امیرحسین رحیمی در ادامه این دیدار دوستانه افزود : مسئولین در قبال این ورزش با اخلاق مسئولند زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ره نسبت به ترویج این ورزش با اخلاق توصیه های بسیار زیادی داشته اند و در قرآن و روایات و احادیث نیز مکرر بیان شده است.

آیا تاکنون مسئولین استان خراسان رضوی به ویژه استاندار ، شهردار و اعضای شورای شهر ، مدیرکل ورزش و جوانان ، مدیرکل صدا و سیمای استان در قبال خانواده بزرگ ، صمیمی و اخلاق مدار استان خراسان رضوی به وظیفه خود عمل کرده اند ؟

سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد در ادامه این جلسه یادآور شد : شهرداری ها مکلف و موظفند طبق قانون درصدی از بودجه کل خود را که در مجموع مبلغ قابل توجهی نیز می شود به ورزش های همگانی همانند کوهپیمایی و پیاده روی خانوادگی اختصاص دهند.

در صورتی که در جامعه به وضوح می بینیم این مبلغ در سایر رشته های ورزشی همچون فوتبال و والیبال پرحاشیه هزینه می شود که در اینجا می بایست سازمان بازرسی کل کشور در این خصوص تحقیقاتی انجام دهد.

در ادامه این دیدار دوستانه محبوبه غیاثوند صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری رادیو کوهنورد ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه در خصوص تاسیس پایگاه خبری رادیو کوهنورد گفت : مجوز پایگاه خبری رادیو کوهنورد در چهارم مرداد ماه ۱۳۹۵ با رای اکثریت هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضای دکتر انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و فعالین خود را شروع نمود.

محبوبه غیاثوند افزود : در بحث ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی و این خانواده بزرگ ، صمیمی و با اخلاق ، رسانه ای اختصاصی احساس می شد که بعد از کارشناسی های صورت گرفته و مشورت با متخصصین و همنوردان این ورزش اقدامات اولیه جهت اخذ مجوز پایگاه خبری رادیو کوهنورد صورت گرفت که در نهایت در مردادماه سال گذشته فعالیت این رسانه در جای جای ایران به صورت رسمی شروع شد.

صاحب امتیاز پایگاه خبری رادیو کوهنورد گفت : یکی از مهمترین اهداف این رسانه تولید برنامه های آموزشی به صورت پادکست و انتشار آن بر روی سایت پایگاه خبری رادیو کوهنورد و فضای مجازی است و سپس پیگیری مسرانه مطالبات خانواده بزرگ و صمیمی و با اخلاق کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از دولت ، مجلس و مسئولین کشور است.

مدیرمسئول پایگاه خبری رادیو کوهنورد در پایان دیدار دوستانه با رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد : به زودی دفاتر سرپرستی پایگاه خبری رادیو کوهنورد پس از تائید ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوط با حضورهمنوردان و مسئولین امر تاسیس و راه اندازی می شود.

گفتنی است این رسانه در زمینه کوهنوردی و صعودهای ورزشی و رشته های مرتبط با این ورزش و همچنین سازمان محیط زیست ، اداره منابع طبیعی ، جمعیت هلال احمر و سازمانهای وابسته ، اورژانس ، آتش نشانی ، سازمانهای مردم نهاد و هر نوع سوژه ای که به کوهستان و محیط زیست مربوط باشد را در سطح کشور در غالب خبر ، یادداشت ، گزارش های انتقادی و غیر انتقادی ، مقاله و گزارش های رادیویی ( زنده ، تلفنی و تولیدی ) با محوریت ترویج ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی پوشش خواهد داد.

 

کد خبر : ۹۵۷۴۳۴۴
خبرنگاران : امیرحسین رحیمی / ۹۵۰۵۱۰۲ ، سیامک شفاهی / ۹۶۰۹۱۱۲
عکاس : شاهین نجاتی / ۹۶۰۸۱۰۸
و عکاسان خانه مطبوعات استان البرز

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”32″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]