امروز رادیو ، ۷۹ سال است که رسالت ابلاغ کلمه در محمل صدا را بر دوش دارد ؛ جعبه ای کوچک ، با محتوایی بی کران ؛ درست مثل قناتی کوچک که با جویی ظریف ، کیلومترها جویبار را پاسخی طراوت بخش می دهد .

 

رادیو ، یک جعبه ساکن نیست ؛ یک جبهه پر از حرکت است . آنان که این جعبه را به جبهه فرهنگ سازی تبدیل می کنند ، سربازان تعقل و شعورند .

 

اصحاب صدا ، نسیم اند و همچون نسیم سحرگاهی درسحرگاه دلها همیشه می وزند و ارتباطات بسیار زیبایی در تشبیه اصحاب صدا ، به نسیم ، وجود دارد .

نسیم ، می وزد تا با ملایمت روح انگیز خود ، جان طبیعت را بیدار کند و اصحاب صدا ، با رسالتی آگاهانه ، روح انسان سازی را در طبیعت مخاطب ، احیا می کنند .

 

نسیم در سحرگاه می وزد و پایان می یابد ، اما نفس اصحاب صدا ، در محضر خدا ، تا ابدیت جریان دارد ؛ چرا که شعاعی از امانت پیامبری را در مدار خلقت ، پیاده کرده است .

 

و رادیو رسانه ای است مردمی ، صمیمی ، جذاب و سهل الوصول ، که با کمترین هزینه و مشارکت حواس شش گانه می توان از آن بهره مند شد .

به همین خاطر ما اهالی رادیو و صدا ، این رسانه مردمی را خانه دوم خود می نامیم

تاثیرات اجتماعی و روانی رادیو بیش از هر رسانه دیگری ملموس تر و احساسی تر است ، زیرا در برابر یافته های جاری ، تاثیر شنیدن رادیو بسیار بیشتر از دیدن می باشد .

 

رادیو بیشتر همانند مهمانی است که با ما خیلی خودمانی صحبت می کند و اکثرا خلوتی ها و تنهایی های ما را پر می کند . برای همین پیام رسانی در رادیو سریع تر و آسان تر است ، رادیو با هر نوع صدا و حتی سکوت ، چشم فکر و باطن انسانها را به شدت تحریک می کند و او را به دیدن نادیده ها می برد .

 

رادیو این فرصت را به مردم می دهد که دنیا را برای خود تفسیر کنند.در عصر فراوانی رسانه ها، رادیو به عنوان یکی از قدیمی ترین رسانه های عمومی، همچنان  به حیات  پرنشاط  خود ادامه می دهد و به مخاطبان خود امید و نشاط می بخشد. هم اکنون بیش از ۴۰ هزار ایستگاه رادیویی در سراسر جهان فعالیت می کنند.به خاطر این همه مزیت و کارایی است که رهبر فرزانه انقلاب فرموده است:

ما باید برای رادیویی که میلیون ها انسان آن را می شنوند به طور دقیق سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنیم از آن سو پایگاه خبری رادیو کوهنورد به عنوان یک رسانه رسمی و رادیوی اینترنتی در سال ۱۳۹۵ در چهارچوب قوانین مطبوعات  همانند یک شبکه رادیویی پا به عرصه ظهور گذاشت که باید در این روز بسیار ارزشمند از تمام اعضا و تلاشگران این رسانه مردمی و صمیمی در پایگاه خبری رادیو کوهنورد تقدیر و تشکر کنم  و روز تولد رادیو را به همه آنان تبریک عرض می نمایم

 

امیرحسین رحیمی            

سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد

 

کد خبر : ۹۵۲۰۵۵۰