به گزارش پایگاه خبری رادیو کوهنورد به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان ؛ پیرو آیین نامه شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان تأسیس باشگاه های کوهنوردی و صعودهای ورزشی ، مصوب کمیسیون ماده ‌۵ وزارت ورزش و جوانان در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ، مجوز فعالیت کلیه گروههای کوهنوردی کشور لغو شد .

 

بنابراین از ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۵ دیگر ماهیتی به نام گروه های کوهنوردی در سطح کشور نداریم و نخواهیم داشت و متقاضیان فعالیت در این رشته لازم است هر چه سریعتر نسبت به تاسیس باشگاه های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در رشته های مرتبط مطابق با آیین نامه اقدام نمایند .

۱   باشگاه های کوهپیمایی و کوهنوردی

۲   باشگاه های غارنوردی

۳   باشگاه های دره نوردی

۴   باشگاه های یخ نوردی و درای تولینگ

۵   باشگاه های کوهنوردی با اسکی

۶   باشگاه های صعودهای ورزشی ( سنگ نوردی داخل سالن )

 

خطری که مسئولین گروهها را تهدید می کرد عدم حمایت حقوقی از آنها در صورت بروز حادثه بوده است که با توجه به تاسیس باشگاه های کوهنوردی کلیه این باشگاه ها از حمایت های قانونی برخوردار خواهند شد .

 

لذا به کلیه مسئولین گروه های کوهنوردی کشور و علاقه مندان به این ورزش توصیه می شود به کلیه اعضای گروه و تیم خود رسما اعلام نمایند که از تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۵ دیگر در قالب نام گروه های کوهنوردی فعالیت نمی کنند .

 

همچنین به جهت افزایش توان فنی کوهنوردی کشور ، سازماندهی و برگزاری مسابقات لیگ و بین باشگاهی این تصمیم با نظر کارشناسان فنی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۵ مصوب و ابلاغ گردید .

 

پایگاه خبری رادیو کوهنورد ؛ شنیده ها از آن حاکی است  که در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ مجوز حدود ۸۵ هزار گروه کوهنوردی در سطح کشور به جهت پیشرفت دانش کوهنوردی لغو گردیده است .

 

همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و سایت مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ؛  بر اساس مصوبه هیئت وزیران ، آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۳۴) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شد.

 

ـــ ماده ۱۳۴ قانون مالیاتهای مستقیم

 

درآمد حاصل از تعلیم و تربیت مدارس غیر انتفاعی اعم از ابتدایی، راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه‌ای، آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور(۱)، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی‌غیر انتفاعی و مهدهای کودک در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها و درآمد موسسات نگهداری معلولین ذهنی و حرکتی بابت نگهداری اشخاص مذکور که حسب مورد دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیربط‌ هستند همچنین درآمد باشگاه­ها و موسسات ورزشی دارای مجوز از سازمان تربیت بدنی حاصل از فعالیت­های منحصرا ورزشی از پرداخت مالیات معاف‌ است.

 

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۳۴) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ( ۱۳۹۳/۰۹/۰۳ ) ، بر اساس مصوبه هیئت وزیران ، آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۳۴) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم موضوع تصویب نامه شماره ۳۳۲۱۹/ت۲۷۲۶۰هـ مورخ ۱۰/۷/۱۳۸۱ به شرح زیر اصلاح می‌شود :

 

۳ـ در ماده (۳) عبارت « وزارت ورزش و جوانان » جایگزین عبارت « سازمان تربیت بدنی » و دو تبصره به عنوان تبصره‌های (۱) و (۲) به شرح زیر به ماده مذکور اضافه و تبصره قبلی ماده (۱۳۴)  حذف می‌گردد :

تبصره ۱ ـ  درآمد باشگاه‌ها و مؤسسات ورزشی دارای مجوز از مراجع ذی‌ربط از محل تبلیغات ، نقل و انتقال یا معاوضه ورزشکار، فروش لوازم متضمن نشان و یا مشخصات باشگاه و مؤسسه ورزشی و همچنین کمک‌های دریافتی آنها از دولت و یا مؤسسات دولتی برای انجام خدمات ورزشی ، درآمد ناشی از فعالیت ورزشی تلقی می‌گردد .

 

سایر فعالیت‌های اقتصادی باشـگاه‌ها و مؤسسات مذکور و نیز فعالیت‌های ورزشی فاقد مجوز مشمول مالیات می‌باشند.

 

تبصره۲ ـ  کلیه درآمد فدراسیون‌های بین‌المللی و فدراسیون‌های ورزشی و کمیته ملی المپیک ناشی از برگزاری مسابقات ورزشی در ایران نیز از معافیت مندرج در این ماده برخوردار است.

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‎جمهور این مصوبه را در تاریخ ۲۶/۸/۱۳۹۳ برای اجرا به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت ورزش و جوانان ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرد .

 

کد خبر : ۹۵۱۱۱۱

منبع : روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان

 

جهت دانلود روی متن زیر کلیک کنید

دانلود دستورالعمل شرایط عمومی متقاضیان تاسیس باشگاه های ورزشی

دانلود شرایط اختصاصی متقاضیان تاسیس باشگاه کوهنوردی و صعودهای ورزشی

دانلود مصوبه کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان و تائید و ابلاغ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

ورود به صفحه قانون معاف از مالیات باشگاه های ورزشی و شرایط آن

ورود به صفحه نحوه صدور مجوز و مدارک مورد نیاز دفتر باشگاه ها و نظارت بر آنها

دانلود فرم درخواست تأسیس دفتر باشگاه کوهنوردی word

دانلود فرم درخواست تأسیس دفتر باشگاه کوهنوردی pdf

دانلود نمونه اقرارنامه شرکت در برنامه های دوستانه word

دانلود نمونه اقرارنامه شرکت در برنامه های دوستانه pdf