image_pdfimage_print

اصفهان – دکتر ستایش فرمانده ارشاد سازمان آتنش نشانی اصفهان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص قهرمانی و نایب قهرمانی محمدرضا صفدریان و سید عماد حسینی گفت : اگر مسئولین کشور از ورزش اخلاق مدار کوهنوردی و صعودهای ورزشی به ویژه یخ نوردی و درای تولینگ حمایت های قابل توجهی نمایند بی شک ایران به یک قطب پروش قهرمانی در جهان خواهد شد.

وی افزود : در استان کویری اصفهان می بینیم در سخت ترین شرایط کنونی و عدم حمایت مسئولین کشور ، دو همنورد اصفهانی به چهار مسباقه جهانی راه پیدا می کنند و یک مدال طلا و برنز را از آن خود و ایران می کنند که این صد در صد شایسته این قهرمانان نیست.

دکتر ستایش مربی قهرمان یخ نوردی جهان در ادامه گفت : نزدیک به ۱۴ سال است که مربی محمدرضا صفدریان هستم که هر سال با وعده های بسیارعالی مسئولین کشور روبرو هستیم و در طول این مدت این قهرمان بر روی کنده های درخت ، تمرینات یخ نوردی را انجام می داده است تا امروز بتواند پرچم پر افتخار ایران را در مسابقات یخ نوردی جهان با کسب مدال طلا به اهتزاز در بیاورد.

وی خاطرنشان کرد : به هر حال در رگهای ما غیرت ایرانی می جوشد و با همین عدم امکانات قهرمانی های بسیاری را برای ایران کسب کرده ایم و باز هم در این شرایط سخت برای کسب مدال های طلا به مسابقات خواهیم رفت که ای کاش مسئولین به خوبی می دانستند این ورزشکاران با هزینه شخصی خود به مسابقات اعزام می شوند تا برای ایران مدال های طلا و برنز و نقره بیاورند تا شما مسئولین کشور در کارنامه عملکرد خود در سطح جهان اعلام کنید که ما از فلان تعداد ورزشکار حمایت کرده ایم و آنها مدال های طلا و برنز و نقره را به ارمغان آورده اند.

این مربی یادآور شد : برای دنیا بسیا ر تعجب آور وقتی مدال طلای یخ نوردی جهان توسط یک یخ نورد ساکن منطقه کویری ایران کسب شد و این قهرمانی برای دنیا یم پدیده محسوب شد که ورزشکار ایرانی با این همه مشکلات سخت افزاری با روحیه بسیار بالا در مسابقات حضور پیدا می کند و مقام نخست جهان را از آن خود می کند.

دکتر ستایش متذکر شد : مسئولین کشور بدانند که یک ورزشکار و قهرمان  شب قبل از مسابقه می بایست از لحاظ سایکولویکی و فیزیولوژیکی کاملا در ارامش باشد نه آنکه نگران صدور ویزا و حضور خود در مسابقات جهانی باشد.

وی در ادامه افزود : قهرمان یخ نوردی جهان از نیروی های سازمان آتش نشانی اصفهان است یعنی حفظ اخلاق به توان چند برابر زیرا ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی خود به خود به مرور زمان در اخلاق را در ذات همنوردان نهادینه می کند و قهرمان یخ نوردی جهان نیز علاوه بر فعالیت های سنگ نوردی ، هیمالیانوردی ، یخ نوردی و درای تولینگ یک آتش نشان نیز می باشد و این شغل حساس از ابتدای فعالیت تمام غرورها را در انسان متلاشی می کند و حفظ اخلاق جزو زندگی روزمره آنها می شود.

دکتر ستایش مربی قهرمان یخ نوردی جهان در خصوص دغدغه های کوهنوردان به ویژه یخ نوردان اصفهان افزود : با توجه به کویری شدن اصفهان و حذف آب زاینده رود از این استان ، مسئولین کشور وظیفه دارند نگاه ویژه ای را به ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور به ویژه سنگ نوردی ، یخ نوردی ، درای تولینگ و هیمالیانوردی داشته باشند.

استان اصفهان پس از تهران بر سکوی دوم هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور ایستاد.

وی گفت : با توجه به فعالیت های چشمگیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان در بعد همگانی و قهرمانی و حمایت های شخصی این هیئت از همنوردان ، کوهنوردان و قهرمانان باعث شده است که طبق آمار رسمی از سوی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی بعد از استان تهران مقام دوم را به خود اختصاص دهیم.

سازمان محیط زیست استان اصفهان از حضور و تمرین یخ نوردان در آبشاریخی نطنز جلوگیری می کند.

این مربی در پایان افزود : خوشبختانه با سعی و تلاش هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی اصفهان توانستیم یک آبشار یخی متوسط را در شهرستان نطنز پیدا کنیم ولی متاسفانه سازمان محیط زیست این استان حتی به یخ نوردان و قهرمانان ما اجازه استفاده از این آبشار را در فاصله ۳۰۰ متری نیز نمی دهد که این مسئله جای بسی تامل دارد که قهرمانان یخ نورد اصفهان می بایست همانند گذشته روی کنده های درخت تمرینات یخ نوردی خود را ادامه دهند.

کد خبر : ۹۵۹۷۳۶۷

خبرنگاران : محبوبه غیاثوند / ۹۵۰۵۱۰۱ ؛ امیرحسین رحیمی / ۹۵۰۵۱۰۲

عکاس : سیامک شفاهی / ۹۶۰۹۱۱۲