image_pdfimage_print

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان ؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آرمان غیاثی که حدود یک ماه پیش در مسابقات سنگ نوردی سقوط کرد و مدتی در کما بود که پس از تلاش کادر پزشکی مجرب بیمارستان الزهرا به هوش آمد و پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شد.

 

آرش نجیمی افزود:  اکنون این کودک هشت ساله سنگ نورد در صحبت کردن و راه رفتن مشکل دارد که پزشکان برای بهبودی کامل  این کودک بسیار امیدوار هستند.

 

جمعه ۲۹ شهریور آرمان غیاثی هشت ساله بر اثر سقوط در حین مسابقه سنگ نوردی در باشگاه ایثار فولادشهر از توابع شهرستان لنجان در غرب اصفهان، مصدوم شد.

پدر آرمان غیاثی گفت: آرمان پس از حادثه سقوط در باشگاه صخره نوردی با مشکل راه رفتن، تکلم و از دست دادن حافظه کوتاه مدت رو به رو شده است.

 

سجاد غیاثی، پدر آرمان غیاثی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان گفت: آرمان، دیشب طبق نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شد، اما متاسفانه هنوز قادر به راه رفتن نیست.

 

او با اشاره به اینکه آرمان حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده است ادامه داد: در حال حاضر آرمان علاوه مشکل راه رفتن، در بحث تکلم هم با مشکل رو به رو است که طبق نظر پزشک با جلسات متعدد گفتار درمانی امکان بهبود او در اینده وجود دارد.

 

پدر آرمان غیاثی افزود: برای حل مشکل راه رفتن آرمان هم نیاز به جلسات فیزیوتراپی داریم که یا در خانه و یا در مرکز انجام می‌شود، همه هزینه‌های فیزیوتراپی و کار درمانی هم به عهده خودمان است.

 

او ادامه داد: تا کنون بالغ بر چهل و پنج میلیون تومان از ابتدای بستری شدن آرمان در بیمارستان برای درمان او هزینه کرده ایم.

 

اعتراض به رای اولیه دادگاه

دوازده امامی، وکیل خانواده غیاثی درباره پیگیری پرونده شکایت آرمان گفت: ما از باشگاه، مربی، برگزار کننده مسابقات و مسئول نظارت بر روند اجرای مسابقات  به دادگاه شکایت کردیم و در حال حاضر رای ابتدایی دادگاه صادر شده است.

 

او ادامه داد: بر اساس رای ابتدایی دادگاه، باشگاه، دو مربی و حمایت چی (فردی که در کنار آرمان روند بالارفتن او را نظارت می‌کند) به عنوان مقصر شناخته شده اند.

 

دوازده امامی تاکید کرد: ما همچنان منتظر رای نهایی دادگاه هستیم و به رای صادر شده اعتراض داریم چراکه هنوز نهادی که مسئول نظارت بر روند اجرای این مسابقات بوده شناخته نشده و هر نهاد تقصیر را به گردن نهاد دیگر می‌اندازد، باید توجه داشت که هر لحظه امکان رخ دادن مجدد این حادثه برای دیگران وجود دارد.

 

آرمان غیاثی کودک هشت ساله اصفهانی یک ماه پیش در جریان مسابقات صخره‌نوردی در ورزشگاه فولادشهر در حین مسابقه سقوط کرد و به کُما رفت.

 

 

کد خبر : ۹۵۵۰۵۸۰

منبع : خبرگزاری صدا و سیما ؛ باشگاه خبرنگاران جوان