امشب ایرانیان سردترین شب سال را تجربه خواهند کرد

به نقل از شبکه خبر به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور ؛ امشب ایرانیان سراسر نقاط کشور سردترین شب سال را تجربه خواهند کرد به گونه ای که امشب در سراسر نقاط کشور دمای منفی 6 الی منفی 20 درجه حاکم خواهد شد و در ارتفاعات نیز بر حسب وجود باد ، دمای حسی بسیار بسیار متفاوت خواهد بود

 

کد خبر : 9576346
منبع : شبکه خبر

عکاس : شاهین نجاتی / 9608108

عکاس افتخاری : مرتضی محمدی

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”33″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
یخ نورد ایرانی بر سکوی نخست جهان ایستاد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ؛ در جریان دومین مرحله از جام‌های جهانی یخ‌نوردی که در رابینستن ایتالیا برگزار شد ،

محمد رضا صفدریان یخ‌نورد خوب کشورمان ، پس از کسب مدال برنز جام جهانی سوئیس ، در این مسابقات نیز خوش درخشید و نخستین مدال طلای ایران از جام‌های جهانی را ازآن خود کرد . 

صفدریان توانست بالاتر از قهرمانان روسیه و کره جنوبی به مدال طلای ماده  لید مردان دست یابد .

همچنین محسن بهشتی دیگر یخ‌نورد خوب و شایسته ماده سرعت کشورمان نیز ، موفق به کسب عنوان چهارم جام جهانی رابنستین ایتالیا شد .

محمدرضاصفدریان

گفتنی است : باکسب مدال طلای جام جهانی رابنستین دربخش مردان توسط محمدرضا صفدریان از ایران و همچنین کسب عنوان نخست این رقابت‌ها در بخش زنان توسط ورزشکار کره ای ، یخ‌نوردان آسیائی شگفتی ساز جام جهانی ایتالیا شدند .

شایان ذکر است : دکتر داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با ارسال پیامی ، قهرمانی محمدرضا صفدریان در جام جهانی رابنستین ایتالیا را تبریک گفت .

همچنین مرحله بعدی جام جهانی به میزبانی پکن برگزار و صفدریان به همراه بهشتی عازم این رقابت‌ها خواهند شد .

محمد رضا صفدریان  در مسابقات یخ نوردی قهرمانی جهان فرانسه نیز مقام هشتم از آن خود کرد .

 

کد خبر : 9575345
منبع : روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی
دیدار دوستانه تیم رادیو کوهنورد با رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی

مشهد مقدس ؛ به گزارش خبرنگار اعزامی رادیو کوهنورد در چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه تیم رادیو کوهنورد در حاشیه این مراسم به رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی دیدار کردند.

این دیدار که به همت مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز در سفر اعضای این خانه به مشهد مقدس رخ داد ؛ احمد زحمت کش رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه گفت : این استان 28 هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان را در خود جای داده است که از این تعداد 26 هیئت فعال هستند و فاصله زمانی آنها با استان در حدود 6 ساعت نیز می باشد که با این وجود این فاصله زمانی تاثیری در تلاش و کوشش روسای هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستانهای استان خراسان رضوی تا کنون نداشته است و نخواهد داشت.

آیا بودجه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی معادل با فعالیت 28 هیئت شهرستان این استان است ؟

وی در ادامه این دیدار دوستانه با بیان این مطلب که این استان قهرمانان زیادی را به جوامع بین المللی اعزام کرده است افزود : متاسفانه این استان همانند سایر استانهای ایران از کمبود بودجه و بی مهری مسئولین نسبت به این ورزش با اخلاق رنج می برد و بودجه های فرهنگی ورزشی استان صرف سایر هیئت های ورزشی می شود.

در صورتی که این ورزش با اخلاق که به نظر شخص بنده بی حاشیه ترین ورزش می باشد باید مورد حمایت مسئولین کشور به ویژه مسئولین استان خراسان رضوی قرار گیرد.

احمد زحمت کش با اشاره به عدم وجود سالن سنگ نوردی در استان یادآور شد : قهرمانان و مدال آوران و همچنین علاقه مندان ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی که رشته های مدال آوری همچون سنگ نوردی ، یخ نوردی ، دوی کوهستان ( اسکای رانینگ ) و سایر رشته های مرتبط با این ورزش با اخلاق را در دل خود جای داده است از یک سالن اختصاصی سنگ نوردی و یخ نوردی در استان خراسان رضوی رنج می برد و ما به خلف وعده های اکثر مسئولین سابق و جدید استان عادت کرده ایم.

وی در ادامه گفت : برخی از مسئولین امر هیچ شناختی به ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی و رشته های مرتبط با آن را ندارند و متاسفانه برای این ورزش با اخلاق نیز گاها تصمیماتی می گیرند که در نوع خود بی نظیر است و در حوادثی همچون حادثه اشترانکوه فقط نقاط منفی این ورزش را می بینند البته همین نقاط منفی که از جانب آنها تلقی می شود حوادث طبیعی کوهستان است و ما هم به نوبه خود وظیفه داریم طبق توصیه رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران در امر آموزش ، آموزش و آموزش با همکاری سایر ارگانها بیشتر برای عموم فعالیت داشته باشیم.

مسئولین استان خراسان رضوی تاکنون چه قدر از بودجه فرهنگی ورزشی استان را  به ورزش با اخلاق کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی اختصاص داده اند ؟

در این دیدار امیرحسین رحیمی سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه گفت : آموزش عمومی کوهپیمایی از مهمترین وظایف این رسانه و روسای هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستانها و استانها است.

همچنین استانداران ، مدیران کل ورزش و جوانان استانها و شوراهای اسلامی شهر و روستا می بایست طبق قانون صریح کشورمان و بودجه ورزشی کشور این ورزش با اخلاق را از هر نظر مورد حمایت خود قرار دهند و به ترویج قهرمان پروری در این ورزش با اخلاق کمک کنند.

امیرحسین رحیمی در ادامه این دیدار دوستانه افزود : مسئولین در قبال این ورزش با اخلاق مسئولند زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ره نسبت به ترویج این ورزش با اخلاق توصیه های بسیار زیادی داشته اند و در قرآن و روایات و احادیث نیز مکرر بیان شده است.

آیا تاکنون مسئولین استان خراسان رضوی به ویژه استاندار ، شهردار و اعضای شورای شهر ، مدیرکل ورزش و جوانان ، مدیرکل صدا و سیمای استان در قبال خانواده بزرگ ، صمیمی و اخلاق مدار استان خراسان رضوی به وظیفه خود عمل کرده اند ؟

سردبیر پایگاه خبری رادیو کوهنورد در ادامه این جلسه یادآور شد : شهرداری ها مکلف و موظفند طبق قانون درصدی از بودجه کل خود را که در مجموع مبلغ قابل توجهی نیز می شود به ورزش های همگانی همانند کوهپیمایی و پیاده روی خانوادگی اختصاص دهند.

در صورتی که در جامعه به وضوح می بینیم این مبلغ در سایر رشته های ورزشی همچون فوتبال و والیبال پرحاشیه هزینه می شود که در اینجا می بایست سازمان بازرسی کل کشور در این خصوص تحقیقاتی انجام دهد.

در ادامه این دیدار دوستانه محبوبه غیاثوند صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری رادیو کوهنورد ضمن عرض تسلیت به مناسبت چهلمین روز درگذشتگان حادثه اشترانکوه در خصوص تاسیس پایگاه خبری رادیو کوهنورد گفت : مجوز پایگاه خبری رادیو کوهنورد در چهارم مرداد ماه 1395 با رای اکثریت هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضای دکتر انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و فعالین خود را شروع نمود.

محبوبه غیاثوند افزود : در بحث ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی و این خانواده بزرگ ، صمیمی و با اخلاق ، رسانه ای اختصاصی احساس می شد که بعد از کارشناسی های صورت گرفته و مشورت با متخصصین و همنوردان این ورزش اقدامات اولیه جهت اخذ مجوز پایگاه خبری رادیو کوهنورد صورت گرفت که در نهایت در مردادماه سال گذشته فعالیت این رسانه در جای جای ایران به صورت رسمی شروع شد.

صاحب امتیاز پایگاه خبری رادیو کوهنورد گفت : یکی از مهمترین اهداف این رسانه تولید برنامه های آموزشی به صورت پادکست و انتشار آن بر روی سایت پایگاه خبری رادیو کوهنورد و فضای مجازی است و سپس پیگیری مسرانه مطالبات خانواده بزرگ و صمیمی و با اخلاق کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور از دولت ، مجلس و مسئولین کشور است.

مدیرمسئول پایگاه خبری رادیو کوهنورد در پایان دیدار دوستانه با رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد : به زودی دفاتر سرپرستی پایگاه خبری رادیو کوهنورد پس از تائید ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوط با حضورهمنوردان و مسئولین امر تاسیس و راه اندازی می شود.

گفتنی است این رسانه در زمینه کوهنوردی و صعودهای ورزشی و رشته های مرتبط با این ورزش و همچنین سازمان محیط زیست ، اداره منابع طبیعی ، جمعیت هلال احمر و سازمانهای وابسته ، اورژانس ، آتش نشانی ، سازمانهای مردم نهاد و هر نوع سوژه ای که به کوهستان و محیط زیست مربوط باشد را در سطح کشور در غالب خبر ، یادداشت ، گزارش های انتقادی و غیر انتقادی ، مقاله و گزارش های رادیویی ( زنده ، تلفنی و تولیدی ) با محوریت ترویج ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی پوشش خواهد داد.

 

کد خبر : 9574344
خبرنگاران : امیرحسین رحیمی / 9505102 ، سیامک شفاهی / 9609112
عکاس : شاهین نجاتی / 9608108
و عکاسان خانه مطبوعات استان البرز

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”32″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
هوایی که در روز هوای پاک هم پاک نبود

کرج – به گزارش پایگاه خبری رادیو کوهنورد ؛ همایش  روز ملی هوای پاک به همت اداره کل ورزش و جوانان استان البرز ، اداره کل محیط زیست این استان و همچنین اداره منابع طبیعی شهرستان کرج ، هیئت دوچرخه سواری استان و سایر نهادها در پارک تنیس و پارک ایران زمین در حالی برگزار شد که هوای پاک هم پاک نبود

 

هدف از اعلام روز ملی هوای پاک

هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه بوده است و از آنجایی که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا ، مشارکت مردمی است

حال جای بسی سوال است که ما مردم که همه تقصیرات جهان و پیدایش آلودگی هوا را بر روی دوش مسئولین می اندازیم ، خود چه قدر در کاهش این آلودگی تاثیر گذار بوده ایم و از کی می خواهیم تصمیم بگیریم و همت کنیم که در این مسئله تاثیر گذار باشیم ؟

دیدن آسمان آبی با ابرهای سفید این روزها برای اکثر مردم ، به خصوص کسانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند ، به یک رویا تبدیل شده است.

در این هفته ادارات کل آموزش و پرورش و سایر ادارت به خصوص ورزش و جوانان و محیط زیست و منابع طبیعی برنامه های بسیاری را همچون کوهپیمایی و دوچرخه سواری عمومی برای دانش آموزان و خانواده های آنان و حتی مردم اجرا می کنند اما ما آدم بزرگ ها چه قدر به حرف تاثیر گذار همین دانش آموزان اهمیت می دهیم و آن سخن حکیمانه آنان را با جان و دل می خریم ؟

مگر نمی گویند که هر چه از دل برآید لاجرم بر دل بنشیند …

تاریخچه‌ روز ملی هوای پاک

بحران آلودگی هوا در تهران و چندین کلانشهر دیگر کشور از جمله کرج ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اراک و اهواز سرانجام مسئولان ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر آن داشت که پیشنهاد دیرین کارشناسان را در مورد اعلام روزی تحت عنوان هوای پاک جدی بگیرند .

ایران در سال ۱۳۷۷ یعنی یک سال پس از ۲۶ دیماه ۱۳۷۶ که آن را روز بدون خودرو نامیدند ، روز ۲۹ دی ماه را با هدف ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه به عنوان روز ملی هوای پاک نام گذاری کردند .

با این حساب اکنون 19 سال است که ۲۹ دی ماه را تحت‌عنوان روز ملی هوای پاک می‌شناسیم اما سوال اینجاست که آیا نام گذاری این روز تاثیری در عملکرد و فرهنگ تک تک شهروندان و مسئولان کشور نسبت به رفع این مرگ خاموش داشته است ؟

آلودگی هوا در فضای باز علت بیش از ۶ درصد یعنی ۳ میلیون و چهار صد هزار مورد از کلیه مرگ و میرهای زودرس ظرف یک سال آن هم در سرتاسر دنیاست . هزینه‌ای که آلودگی هوا از این طریق تحمیل می‌کند ، معادل ۳۵۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است .

باورهای اشتباه را از آلودگی هوا کنار بگذاریم

از نظر علمی آلودگی هوا زمانی اتفاق می افتد که گازها ، ذرات گرد و غبار ، بو و دودهایی که توانایی آسیب رساندن به انسان‌ها ، حیوانات و گیاهان را دارند ؛ وارد اتمسفر یا جو زمین شوند پس اما آلودگی هوا لزوماً همیشه قابل رویت نیست .

برخی از مردم و حتی مسئولین تصور می کنند که آلودگی هوا تنها مختص فصل پاییز و زمستان است در حالی که در بهار و تابستان نیز شاهد ثبت آلودگی هوا آلوده است .

برخی از همین مردم و حتی مسئولین تنها در صورت مشاهده آلودگی آن را جدی می‌گیرند در حالی که آلودگی هوا حتی در شرایط بحرانی هم می تواند قابل رویت نباشد .

بطور کلی هر نوع دود ، گاز یا غباری که به صورت طبیعی یا به واسطه فعالیت های صنعتی یا گلخانه ای و غیره توسط انسان وارد جو شود و تعادل طبیعی را در اتمسفر بر هم بزند ، نوعی آلایندگی هوا اتفاق می افتد .

 

 

فایل صوتی مصاحبه های روز همایش ملی هوای پاک به زودی در هفته گرامیداشت هوای پاک بارگذاری می گردد

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”31″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

کد خبر : ۹۵۷۳۳۴۳

خبرنگار : امیرحسین رحیمی / ۹۵۰۵۱۰۲ ؛ سیامک شفاهی / ۹۶۰۹۱۱۲

عکاس : شاهین نجاتی / ۹۶۰۹۱۱۲
پشت صحنه تلاش خبرنگاران و عکاسان خبری
مراقب باشیم زلزله خبر نمی کند

پس از زلزله ای که اخیرا در تهران و کرج و سایر استانهای ایران اتفاق افتاد جمعیت هلال احمر استان البرز همانند سایر استانها با ورود به مهدکودک ها ، پیش دبستانی ها و مدارس ، دانشگاه ها ، مراکز عمومی و مساجد بیشتر از پیش به آموزش و ترویج فرهنگ عمومی مقابله با زلزله و آشنایی با این وقایع طبیعی پرداخته است

مراقب باشیم زلزله خبر نمی کند

 

___ آموزش  پناه گیری به غنچه های هلال پیش دبستانی در شهرستان کرج

 

کد خبر : 9571341

عکس : روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”28″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
سخنگوی خانه مطبوعات استان البرز رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان نظرآباد شد

در این مراسم سلگی دبیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان البرز ، دکتر چرخساز مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز ، مهدی مهرور مدیرکل بحران استانداری البرز ، کلیوند معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان البرز ، دهقانی پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نظرآباد ، رضا عباس زاده رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان البرز ، بخشداران نیز حضور داشتند

 

کد خبر :9572342

خبرنگار و عکاس : امیرحسین رحیمی / 9505102

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”29″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”200″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
به دنبال میزبانی کمپ جوانان کوهنوردی جهان هستیم

به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان ؛ علیرضا گوهری رییس این هیئت با بیان این مطلب که به دنبال میزبانی کمپ جوانان کوهنوردی جهان در استان همدان هستیم گفت : پس از جلسات کارشناسی که با روسای هیئت های کوهنوردی شهرستانها و همچنین مسئولین کارگروه ها و مربیان ، داوران ، طراحان و مدیران باشگاه های کوهنوردی استان داشتیم درخواست خود را مبنی بر میزبانی کمپ جوانان کوهنوردی جهان در استان تاریخی ایران ، استان همدان به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران ارسال نمودیم که امیدواریم پس از کارشناسی در جلسات فدراسیون این مجوز برای همنوردان همدانی صادر گردد .
علیرضا گوهری رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر 5 نفر از کوهنوردان همدانی عضو تیم ملی هستند افزود : 3 نفر سنگنورد خانم و 2 سنگنورد آقا در رده سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در تیم ملی سنگنوردی و یک نفر کوهنورد آقا نیز در تیم ملی کوهنوردی جوانان حضور دارند .
علیرضا گوهری با اشاره به حضور اکبر ثابت کار به عنوان مربی تیم ملی سنگنوردی و جلال چشمه قصابانی به عنوان مربی تیم ملی کوهنوردی که هر دو همنورد از مربیان درجه یک کشور می‌باشند و همچنین حضور زهرا بهرامیان به عنوان داور مسابقات از استان تاریخی همدان در تیم ملی ، افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته ، در سال‌های آینده قطعا نفرات بیشتری از همنوردان استان همدان در تیم ملی حضور خواهند داشت هرچند که مانند گذشته اردوهای تیم ملی کوهنوردی برگزار نمی‌شود و برنامه ریزی‌های آن مانند سنگنوردی منسجم نیست اما قطع بر یقین در سنگنوردی نفرات بیشتری در رده‌های سنی مختلف به پایگاه قهرمانی کشور تقدیم خواهیم نمود .
رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان در مورد هدف از راه‌اندازی کتابخانه تخصصی کوهنوردی که در زمستان سال گذشته راه‌اندازی شده بود تصریح کرد : بخش عمده کتاب‌های این کتابخانه توسط داوود محمدی فر پیشکسوت کوهنوردی کشور اهدا گردیده است و همچنین سایر همنوردان در این استان نیز کتاب های ارزشمند کوهنوردی و صعودهای ورزشی را به این کتابخانه اهدا کرده اند.
وی ضمن بیان این مطلب که قرار بود تندیس زنده یاد محمد اجل اسطوره کوهنوردی ایران در میدان تاریخی گنجنامه همدان نصب شود گفت : این موضوع از طریق سازمان زیبا سازی شهرداری استان همدان و همچنین رضوان سلماسی هیمالیانورد همدانی و رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی همدان در حال پیگیری است و به زودی خبرهای خوبی را در این زمینه به خانواده بزرگ و صمیمی کوهنوردی و سنگ نوردی کشور اعلام خواهیم نمود .
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان در ادمه افزود : یکی از برنامه هایی که هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تاریخی همدان دنبال می کند پایگاه استعدادیابی دانش آموزان در بخش سنگنوردی و کوه‌پیمایی است که از سال گذشته با همکاری واحد تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان این طرح کلید خورد و یک دوره استعدادیابی برای مقاطع ابتدایی و راهنمایی برگزار شد که امسال نیز مربیان ورزش مقاطع تحصیلی طی یک همایش در مجموعه سنگنوردی استان تاریخی همدان حضور یافتند و از امکانات زیرساختی سنگنوردی استان همدان بازدید کردند .
علیرضا گوهری در خصوص برنامه گرامیداشت پنجاه و یکمین سالروز ساخت پناهگاه دشت میشان همدان گفت : پناهگاه شت میشان همدان با عمری بیش از 50 سال به عنوان دومین پناهگاه کوهنوردی کشور شناخته می‌شود که نقش بسیار بسزایی در بحث اسکان موقت ایفا کرده است .
وی در پایان با اشاره به برنامه های آینده هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان افزود : ساخت و راه اندازی موزه و تالار افتخارات کوهنوردی استان تاریخی همدان یکی از برنامه هایی است که در اینده نه چندان دور عملیاتی خواهد شد و با حضور اعضای خانواده بزرگ و صمیمی کوهنوردی و سنگ نوردی کشور افتتاح می گردد .

 

کد خبر : 9569339

منبع : روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان
کارگاه آموزش حقوق کوهنوردی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان ؛ علیرضا گوهری رئیس این هیئت با اشاره به برگزاری کارگاه آموزش مسئولیت مدنی و حقوق ورزشی توسط کارگروه آموزش هیئت استان گفت : این کارگاه آموزشی جهت آشنایی روسای هیئت های شهرستان ها و مدیران باشگاه ها کوهنوردی جهت آشنایی با مسئولیت های حقوقی در کلیه فعالیت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در محل این هیئت برگزار گردید .
علیرضا گوهری در ادامه افزود :  تعداد 50 نفر از روسای هیئت های شهرستان ها ، مربیان ، داوران ، طراحان و همچنین مدیران باشگاه ها و سرپرستان گروه های سابق کوهنوردی در این کارگاه حضور داشتند .
رییس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان در پایان تصریح کرد: شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مباحثی از جمله میزان درصد مسئولیت حقوقی که روسا ، مدیران باشگاه ها ، سرپرستان برنامه ها و همچنین مربیان ، طراحان و داوران مسابقه در حین برنامه های آموزشی ، کوهنوردی ، کوهپیمایی و طبیعت گردی نسبت به ورزشکاران بر عهده دارند توسط غلامرضا خاکسار کوهنورد و کارشناس رسمی دادگستری استان همدان آشنا شدند .

 

کد خبر : 9568338

منبع : روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان
هفت کانون برتر جوانان هلال احمر کشور معرفی شدند

به همین دلیل دبیر مجامع کانون های دانشجویی استان البرز و دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد کرج به پاس زحمات اعضای این کانون پیامی را صادر نمودند و این پیام به شرح زیر است :

با انتخاب شایسته کانون جوانان خواهران شهرستان کرج به عنوان یکی از هفت کانون برتر کشور، بار دیگر دختران شهرستان کرج با حضور پررنگ و موثر خود در فعالیت های فرهنگی،عام المنفعه و بشردوستانه،امدادی توانستند نقش اجتماعی خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کنند و ثابت کنند دختران این مرز و بوم میخواهند و می توانند.
این موفقیت بزرگ را به تمام خواهران عزیز خود در کانون جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان کرج تبریک گفته و برایتان بهترین ها را از خداوند مهربان خواستارم.

 فرزانه السادات میرصادقی
دبیر مجامع کانون های دانشجویی استان البرز و دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد کرج

 

 

کد خبر: 9566336

منبع : جمعیت هلال احمر استان البرز