به گزارش پایگاه خبری رادیو کوهنورد به نقل از خبرگزاری تسنیم، الناز رکابی، ملی‌پوش سنگ‌نوردی ایران پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا که در کره‌جنوبی برگزار شد، گفت:‌ توانستم برخی رقبای اصلی کره‌ای و ژاپنی خود را کنار بگذارم. امیدوارم در آینده، سایر رقیبان خود را هم کنار بگذارم و موفقیت‌های بیشتری کسب کنم.

ملی‌پوش سنگ‌نوردی ایران در مورد حاشیه‌های حضورش در مسابقات و این‌که گفته بود حضورش بدون حجاب سهوی بوده است، تصریح کرد: این اتفاق کاملاً سهوی رخ داد. در قرنطینه خانم‌ها حضور داشتم و درگیر لوازم فنی‌ام و کار با کفش و وسایلم بودم. به‌دلیل جو حاکم در مسابقه فینال و فراخوان غیرمنتظره‌ای که از من در مسابقات شد، از حجابی که باید می‌داشتم، غافل شدم و روی دیواره رفتم و صعود کردم.

رکابی درباره اینکه گفته شده است هیچ‌کس از او خبر ندارد، اظهار داشت: یک‌سری تندروی‌ها در این ماجرا اتفاق افتاد ولی من با صحت و سلامت کامل به ایران برگشتم. از مردم ایران به‌دلیل تشنج و نگرانی ایجادشده، عذرخواهی می‌کنم. با آرامش خاطر، سلامت کامل و طبق برنامه از پیش تعیین‌شده به ایران بازگشتم. استرس زیادی داشتم ولی تاکنون اتفاقی نیفتاده است. این‌که ۴۸ ساعت، خبری از من نبوده است، اصلاً درست نیست و ما طبق برنامه قبلی به ایران برگشتیم.

 

الناز رکابی در صفحه شخصی خود و در واکنش به برخی حواشی که در فینال مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا به میزبانی کره‌جنوبی رخ داد نوشت:

با سلام خدمت هموطنان عزیز و شریف ایران، اینجانب الناز رکابی با سابقه ۲۰ سال عضویت در تیم ملی سنگنوردی ضمن عذرخواهی بابت نگرانی‌هایی که ایجاد کردم باید اعلام کنم طبق حساسیت‌های موجود در جریان فینال مسابقات قهرمانی آسیا که در کره‌جنوبی برگزار شد به دلیل زمان‌بندی نامناسب و فراخوانی غیرقابل پیش‌بینی بنده برای صعود به دیواره، سهوا پوشش بنده دچار مشکل شد.

در حال حاضر طبق زمان‌بندی از قبل تعیین شده به ادامه فعالیت حرفه ایم با پرچم مقدس ایران ادامه خواهم داد.

 

فیلم مصاحبه اولین صحبت‌های همنورد الناز رکابی سنگنورد ایرانی

توصیه رئیس جمهور در جلسه هیات دولت به رسانه ها در خصوص حواشی پیش آمده

برادر الناز رکابی : خواهرم فرزند ایران است

 

به گزارش پایگاه خبری رادیو کوهنورد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفت : هیچ مسئله و حاشیه‌ای، نباید عمل به مسئولیت‌ها و ماموریت‌های اصلی دستگاه‌های دولتی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

رئیس جمهور کسب مدال جهانی مهارت توسط یک خانم ایرانی را در ادامه افتخارآفرینی‌های بانوان ایرانی در عرصه‌های جهانی مایه افتخار دانست و بر ضرورت ارتقای مهارت آموزی در میان جوانان کشور تاکید کرد.

همچنین رئیس دولت مردمی سیزدهم از رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی خواست به شکل مناسب در تبیین این دستاوردها و اقدامات امیدآفرین برای مردم و افکارعمومی اقدام کنند.