سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: جشنواره شب یلدا با اجرای آیین‌های اقوام  مختلف ایرانی و برخورداری از غرفه‌های صنایع‌دستی و سوغات استان‌های سراسر کشور، علاوه بر ایجاد فضایی مطلوب برای مخاطبان، ظرفیت و پتانسیل استان البرز را به عنوان ایران کوچک، در زمینه صنایع‌دستی نشان می‌دهد.

البرز – به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رادیو کوهنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز؛ یحیی دارایی، در حاشیه بازدید خود از جشنواره یلدایی کاخ مروارید، افزود: کاملا می توان لمس کرد که اجرای چنین برنامه‌های متناسب با یلدای ایرانی و برگزاری جشن شب یلدا فضایی پر از نشاط اجتماعی در بین آحاد و اقشار مختلف جامعه به وجود آمده است.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به استقبال خوب مردم از این جشنواره، ادامه داد: صنایع‌دستی استان‌های مختلف کشور از جمله لباس‌های سنتی کرمانشاه، مس زنجان، حصیر شمال، سوغات جنوب، یزد و دیگر استان‌ها به خوبی در این جشنواره به نمایش گذاشته شده است.

یحیی دارایی در بازدید از غرفه گردشگری سلامت در پایان یادآور شد : غرفه گردشگری سلامت یکی از نقاط قوت جشنواره یلدایی است که به ویزیت و ارائه خدمات طب سنتی به صورت رایگان می‌پردازد.

 

ارسال خبر: همنورد شیما عبدالله خانی کارشناس روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز