تهران – به گزارش خبرنگار دفتر نمایندگی پایگاه خبری رادیو کوهنورد از استان تهران ؛ سفرهای نوروزی نیز با رعایت شرایط خاص امکان پذیر خواهد بود و دانشگاه ها و تمامی مراکز آموزش عالی کشور نیز با توجه به واکسیناسیون دانشجویان و اساتید دانشگاه باید به صورت حضوری به فعالیت های آموزشی خود ادامه دهند و دیگر شرایط غیر حضوری برای تمامی دانشگاه ها پذیرفته نخواهد بود و کلیه دانشجویان کشور می بایست از ترم بهمن ماه در کلیه کلاسهای دانشگاه ها حضور فعال داشته باشند.

همچنین در جلسه امروز ، عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد : با توجه به شرایط فعلی که مهار بیماری اٌمیکرون صورت پذیرفته است سفرهای نوروزی برای هموطنانی که سه دوز واکسن را دریافت نموده اند و کمتر از سه ماه از آخرین تزریقشان می گذرد می توانند به سفر بروند و نباید علائم بیماری را نیز داشته باشند.

عباس شیراوژن افزود : وسایل نقلیه ی عمومی به سامانه ی ایران من متصل شده اند و وسایل نقلیه ی شخصی نیز بر اساس شماره پلاک و کد ملی قابل شناسایی هستند که باید واکسیناسیون را انجام داده باشند.

وی همچنین گفت : شرایط جدید و جزئیات سفرهای نوروزی و حضور دانشجویان در مراکز آموزش عالی کشور بر اساس رنگ بندی شهرها به رسانه ها اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا کشور در پایان در خصوص حضور دانشجویان در تمامی مراکز آموزش عالی کشور تاکید کرد : ترم دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰ باید در تمام دانشگاه های کشور در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت حضوری برگزار شود.

تنظیم کننده خبر : رحیمه سعیدی