اینجا پناهگاه قله ۴۱۰۰ متری گل گل  اشترانکوه است و در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد یعنی ۱۸۰ متر بلندتر از قله بیجی کوه کرج و نیز ۱۰۰ متر بلند تر از ایستگاه ۲ توچال تهران ، که کوهروها به راحتی می توانند بدون تجهیزات زمستانی تا این پناهگاه صعود کنند که متاسفانه خانه کوهنوردان را به ویرانه ای از زباله تبدیل می نمایند .

 

مسئولیت حفاظت و رسیدگی جانپناه و پناهگاه ها بر روی دوش کارگروه پناهگاه فدراسیون کوهنوردی و هیات های استانی و شهرستانی است اما متاسفانه به علل عدم بودجه مناسب در جهت تاسیس قرارگاه ها و خانه های کوهنورد ، اکثر کوهروها با عدم تجهیزات کافی در فصل زمستان و جو نامناسب آب و هوایی به این جانپناه ها صعود می کنند و بعد از استراحت زباله های خود را در خانه ما کوهنوردان می ریزند و می روند .

 

مسئول تامین بودجه فدراسیون کوهنوردی و هیات های کوهنوردی استان ها و شهرستانها چه کسی است ؟

 

آیا دولت تدبیر و امید و دولت پیشین نمی توانست بودجه ای در شان ورزش کوهنوردی که مادر همه ورزش ها است به تصویب برساند ؟ تا کی کوهنوردان باید شاهد تصویب بودجه های سرسام آور بعضی از فدراسیون های پر حاشیه باشند ؟

 

آیا مسئولینی همچون نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،  استانداران و مدیران کل ورزش و جوانان استانها  ، اعضای شوراهای شهر و روستا ، ائمه جمعه کشور نمی توانند در قبال حقوق های نجومی و هزینه سفرهای رییس جمهور از مشکلات قهرمانان یخ نوردی ، سنگ نوردی و سایر قهرمانان و پیشکوستان و خانواده ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی سخن بگویند و از این ورزش دفاع کنند و بودجه ای در شان ورزشکارانش به این ورزش اختصاص دهند ؟

 

تا کی باید شاهد آن باشیم که فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و کوهنوردان کشورمان در سایه بودجه فدراسیون های ابر قدرت حرکت کنند و صدای ناله ورزشکاران خود را بشنوند و دم از گلایه نزنند ؟

 

 

 

 

کد خبر : ۹۵۲۶۰۲۶۰

 

 

 

 آدرس لینک خبر در تلگرام :

 https://telegram.me/radiokuhnavard/691

تعداد بازدید کنندگان خبر در تلگرام : ۴۶۷۹ نفر