تهران – به گزارش خبرنگار دفتر نمایندگی پایگاه خبری رادیو کوهنورد از استان تهران ؛ به نقل از روابط‌ عمومی باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران ؛ غلامرضا کاظمی دینان رئیس کل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران در ابتدای این جلسه ، ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت ها و اقداماتی که این باشگاه در پیشبرد اهداف و ارتقای جایگاه ارتباطات در کشور دارد ، بیان کرد : این باشگاه می‌تواند بر تصمیمات و نگاه افرادی که در حوزه‌های ارتباطی فعالیت می‌کنند تاثیر بگذارد . علاوه بر آن با توجه به قدیمی بودن سرفصل‌های دروس دانشگاهی باید با برنامه‌های مدون و اقدامات پژوهشی دقیق در این باشگاه در دروس دانشگاهی تغییراتی ایجاد کرد.

در ادامه منصور ساعی رئیس دپارتمان علم و فناوری باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران با اشاره به اقدامات و طرح هایی که بنا است در این دپارتمان صورت بگیرد ، از راه‌اندازی هفت کمیته در راستای پیشبرد اهداف دپارتمان علم و فناوری خبر داد .

او در ادامه بیان کرد : کمیته‌های تخصصی دپارتمان بر اساس موضوعات مساله محور و تقاضا محور در جامعه تعریف شده‌اند تا با توجه به اهداف دپارتمان‌ به ترویج و توسعه موضوعات گوناگون در جامعه بپردازند . بدین ترتیب با توجه به ضرورت‌های موجود در جامعه هفت کمیته‌ی روابط‌عمومی ، ارتباطات محیط‌زیست ، رسانه‌های نوین ، سوادهای نوین ، ارتباطات خانواده ، ارتباطات ریسک و بحران و ارتباطات سلامت تشکیل و رؤسای آن برنامه‌های اولیه خود را ارائه داده‌اند .

رئیس دپارتمان علم و فناوری باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران افزود : احمد یحیایی ایله‌ای از پژوهشگران و محققان شناخته شده حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی ، در این دپارتمان به عنوان مشاور علمی حضور خواهد داشت ، همچنین ریاست کمیته‌های دپارتمان علم و فناوری نیز به ترتیب برعهده حسن فراهانی مسئول کمیته روابط‌ عمومی ، همنورد ثریا موسوی رئیس کمیته ارتباطات محیط‌ زیست ، دکتر حسین امامی مسئول کمیته رسانه‌های نوین ، مریم سلیمی مسئول کمیته سوادهای نوین ، منصور ساعی رئیس کمیته ارتباطات خانواده ، آرزو دهقانی مسئول کمیته ارتباطات ریسک و بحران ، زرین زردار مسئول کمیته ارتباطات سلامت خواهند بود .

احمد یحیایی ایله‌ای مشاور علمی این دپارتمان در ادامه این جلسه بر لزوم تدوین نظام نامه صلاحیت حرفه‌ای در روابط‌عمومی اشاره کرد و گفت : امروزه در جامعه‌ ما رویکردهای بین‌المللی در حوزه ارتباطات بسیار مغفول مانده و نادیده گرفته شده است بنابر این به نظر می‌رسد برای موفقیت و نزدیک شدن به موقعیت‌های بالاتر باید به جای کارکردن ، شاهکار کنیم .

سپس هر یک از رؤسای کمیته‌ها ، گزارش های کوتاهی از اقدامات و برنامه‌های خود ارائه کردن و در پایان نیز احکام رؤسای کمیته‌‎های دپارتمان علم و فناوری باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران توسط رئیس‌کل این باشگاه اعطا شد .

لازم به ذکر است موضوعات اصلی فعالیت باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو ایران براساس آخرین تعاریفی که از مدیریت ارتباطات در محافل دانشگاهی و علمی صورت گرفته است ، متناسب با اهداف تعریف شده ، در حوزه رسانه ، روابط‌عمومی ، تبلیغات ، بازاریابی و جامعه اطلاعاتی است .

به این ترتیب دپارتمان امور صنفی و رفاهی ، دپارتمان امور بین‌الملل ، دپارتمان علم و فناوری ، دپارتمان اجرایی و هماهنگی و دپارتمان کسب و کار ، دپارتمان‌های پنجگانه باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو ایران را تشکیل می‌دهند .

 

 

خبرنگار : امیرحسین رحیمی / ۹۵۰۵۱۰۲